2017’nin yaz ekranında “Merhaba!” diyeceğimiz yerli diziler…

5 dakikada okuyabilirsiniz

Yaz mevsiminin pencelerden yavaş yavaş yüzünü göstermesi ile her yıl olduğu gibi televizyonlar da bu işe kayıtsız kalmadı. Sezon finalleri, finaller derken yeni diziler yavaş yavaş yüzünü göstermeye başladı. Bu sene diğer yıllara göre ortalık daha sessiz ve sakin görünüyor olabilir zira açıklanan dizi sayısı bir hayli az gibi görünüyor. İlerleyen günlerde yeni projelerin haberlerini duyacağımız kesin gibi görünüyor, biz şimdilik elimizde olanlara şöyle bir göz atalım.

1- Kanatsız Kuşlar / ATV

İlk bakışta aklımıza her nedense Kırgın Çiçekler’i ve Küçük Kadınlar’ı getiren yeni dizimizden bol bol tanıtım yayınlandı. İzlemediyseniz en son yayınlanan tanıtımı hemen sizinle paylaşalım.

Dizinin basın bülteninde belirtilen konusu ve oyuncu kadrosu ise şöyle;

“Ekranlara gelmeden fanları oluşan sosyal medyada tıklanma rekorları kıran Kanatsız Kuşlar, izleyenleri derinden etkileyecek dramatik ve heyecanlı sahneleriyle dikkat çekecek. Yapımcılığını Ata Türkoğlu-Koliba Film, yönetmenliğini Kemal Uzun’un üstlendiği, senaryosunu Hakan Haksun’un kaleme aldığı Kanatsız Kuşlar’da başlıca rolleri Melis Tüzüngüç, Ümit İbrahim Kantarcılar, Ahmet Varlı, Deniz Bolışık, Fatih Al, Servet Pandur ve Seda Türkmen paylaşıyor. Hayata tutunabilmek için amansızca mücadele eden dört kardeş ile çocukları için her türlü fedakarlığa katlanan genç ve güzel bir annenin iç içe geçen öyküsü… İyilikten kötülüğün, kötülükten ise umudun doğabileceğini anlatan Kanatsız Kuşlar, bir yudum mutluluk için çırpınan dramatik yaşamların hikayesini ekranlara yansıtıyor.”

2- Dolunay / Star TV


Fotoğraf: Star TV

Başrollerinde Özge Gürel ve Can Yaman’ın olduğu dizinin henüz tanıtımı yayınlanmadı. Star TV’nin resmi sitesinde yayınlanan diziyle ilgili ilk bilgiler ise şöyle;

 “Özge Gürel ve Can Yaman’ı bir araya getiren dizi çok yakında Star’da başlayacak. Yönetmenliğini Çağrı Bayrak’ın yaptığı, No Dokuz imzalı projenin ismini Türkan Şoray’ın koyması da Dolunay’ı özel kılıyor. Sürprizli bir aşkı konu alan ve yaz ekranında seyirciyi heyecanlı bir bekleyişe sürükleyecek dizi şimdiden konuşulmaya başladı. Profesyonel bir aşçı olmak isteyen Nazlı (Özge Gürel), Japon mutfağını öğrenerek kendi restoranını açma hayalleri kurar. Öğrenci evini geçindirmek için ek iş için tanışmadığı patronu Ferit’in ( Can Yaman) özel aşçısı olur. Zengin iş adamı Ferit ve Nazlı, çeşitli tesadüflerle yakınlaşır ve imkansız olan bir aşkın kapısını aralar.”

3- Ateşböceği / Star TV


Fotoğraf: Star TV

Başrollerinde Seçkin Özdemir ve Nilay Deniz’in olduğu dizinin henüz tanıtımı yayınlanmadı. Star TV’nin resmi sitesindeve dizinin resmi hesaplarında yayınlanan diziyle ilgili ilk bilgiler ise şöyle;

“Seçkin Özdemir ve Nilay Deniz’i bir araya getiren dizi çok yakında Star’da başlayacak. Başrollerini Seçkin Özdemir ve Nilay Deniz paylaştığı dizinin oyuncuları arasında Derya Alabora, Umur Yiğit Vanlı, Belma Canciğer, Durul Bazan, Seda Güven, Berkay Tulumbacı, Alicia Kapudağ, Şebnem Dilligil, Çağrı Çıtanak, Tayra Bahar yer alıyor. Mia yapım imzalı projenin yönetmen koltuğunda ise Kiralık Aşk dizisinden tanıdığımız Barış Yöş oturuyor.  Yeşilçam filmlerindeki sıcaklığı ekranlara taşıyacak olan Ateşböceği’nin çekimleri geçtiğimiz hafta başladı. Bir yanda çok başarılı, çekici, fakat aşkla arasına mesafe açılmış; hayatta onu şaşırtacak bir şey kalmadığını hisseden bir boşanma avukatı: Barış (Seçkin Özdemir) Diğer yanda ise hayat dolu, akıllı, eğlenceli, fakat ailesini geçindirmek için taksi şoförlüğü yapmak zorunda kalan, güzel bir genç kız: Aslı ( Nilay Deniz). Nam-ı diğer Ateşböceği.İkilinin yolları kesişince, hayatları değişecek ve aşk dolu bir serüvenin içine girecekler.  Çekimleri Kadırga ve Beykoz’da devam eden dizi, sıcacık aşk hikayesi ile kısa sürede izleyenlerin favorisi olacak. “

4- Kalp Atışı / Show TV

Yayınlanan iki tanıtımıyla büyük ilgi çeken Kore dizisi “Doctors” uyarlaması Kalp Atışı’nın başrollerinde Öykü Karayel ve Gökhan Alkan var. Yayınlanan tanıtımı henüz izlemediyseniz sizi böyle alalım;

Dizinin basın bülteninde belirtilen konusu ve oyuncu kadrosu ise şöyle;

“Show TV’nin merakla beklenen dizisi Kalp Atışı’nın ilk tanıtımı yayınlandı. Yapımcılığını MF Yapım’ın üstlendiği, yönetmen koltuğunda Yusuf Pirhasan’ın oturduğu; dizide Öykü Karayel ve Gökhan Alkan’a; Ege Kökenli, Ali Burak Ceylan, Hakan Gerçek, Fatih Dönmez, Barış Aytaç, Metin Coşkun, Vedat Erincin, Hasan Şahintürk, Selahattin Paşalı, Devrim Atmaca, Başar Doğusoy, Burcu Türünz, Ceylan Ceylan, Erdem Kaynarca ve Rüçhan Çalışkur eşlik ediyor. Dünya ne kadar berbat bir yer olsa da, iyilerin mutlaka kazanacağını kanıtlayan birileri her zaman vardır. Belki de O size hiç adil davranmayan kaderin sunduğu ilk ve tek şanstır. Henüz on sekiz yaşındaki lise öğrencisi Eylül’ün de kaderini değiştirecek o şansın adı Ali Asaf Denizoğlu’dur. Hikayenin başladığı yer Ege’de bir kasabanın lisesi… İkilinin yollarının ayrılıp yıllar sonra tekrar kesiştikleri yer ise İstanbul’un en iyi hastanesinin çatısıdır!”

5- Deli Gönül / FOX


Fotoğraf: FOX

Başrollerinde Tuvana Türkay ve Muray Ünalmış’ın olduğu Deli Gönül’den henüz bir tanıtım yayınlanmadı. Dizinin basın bülteninde belirtilen konusu ve oyuncu kadrosu ise şöyle;

“Başrollerinde Murat Ünalmış ve Tuvana Türkay’ın yer aldığı “Deli Gönül” dizisinin çekimleri geçtiğimiz gün Hatay’ın Antakya ilçesinde başladı. FOX’ta yayınlanacak olan “Deli Gönül” dizisi, Antakya’dan İstanbul’a uzanan soluk soluğa izlenecek bir aşk hikayesini ekranlara getirecek. 25 Film’in yapımcılığını, Berat Özdoğan ve Selim Demirdelen’in yönetmenliğini üstlendiği dizinin senaryosunu Rahşan Çiğdem İnan kaleme alıyor. “Deli Gönül”ün oyuncu kadrosunda başrol oyuncuları Murat Ünalmış ve Tuvana Türkay’ın yanı sıra Ogün Kaptanoğlu, Macit Sonkan, Nilgün Karababa, Mine Tüfekçioğlu, Barış Yalçın, Zuhal Yalçın, Yılmaz Şerif, Hayal Ada Topakkaya  gibi usta ve genç birçok oyuncu yer alıyor.” 

6- İki Yalancı // Kanal D

Gani Müjde’nin dün yaptığı açıklamaya göre yeni bir yaz dizimiz daha oldu. Keremcem ve Yağmur Tanrısevsin’in başrollerinde olacağı dizi gerçek bir olaydan esinlenilmiş bir hikayeye sahip… Merakla gelişmeleri bekliyoruz!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı