Doktorlar dizisini neden unutamıyoruz?

2 dakikada okuyabilirsiniz

2006 yılında hayatımıza giren Doktorlar dizisi, final olmasına rağmen hala hayatımızdan çıkmadı. Ara ara televizyon ekranlarında tekrarlarına denk gelmemek mümkün değil. Peki Doktorlar dizisini bu kadar unutulmaz yapan neydi? Sizler için yazdık. Sizce bunun nedeni bu saydıklarımız mı? Sizin unutamama nedeniniz nedir?

1- Aşkları

Fotoğraf: Show TV

Bir dönemin efsaneleri Ela&Levent ve Zenan&Suat’tı. Onları unutmak da tabii ki kolay olmadı, hala sevildikleri göz önünde bulunursa unutulmayacaklar da.

2- Gündelik hayattan kesitler

Fotoğraf: Show TV

Doktorlar dizisinde her bölümde birçok hasta, birçok vaka işleniyordu. Bunlar da izleyiciye çoğu zaman yakın olan şeylerdi. Bir kaza oluşu, yakınlarını kaybetme, bir hastalığa sahip olmak gibi şeyleri yaşayan insanlar kendilerinden bir şeyler bulabiliyorlardı. Hala da bulabildikleri için bitmesinin üzerinden yıllar geçmesine rağmen Doktorlar izlenebiliyor.

3- Tıp ilgisi

Fotoğraf: Show TV

Doktorluk, öğretmenlik gibi meslekler herkesin gözünde diğer mesleklere nazaran daha kutsal bir mertebededir. Bir yerde doktorlar insanların hayatını kurtarır, öğretmenler insanların hayatını oluşturur. Küçüklükten itibaren de çoğu çocuğa sorulduğunda bu iki mesleği söyleme yüzdesi oldukça fazladır. Bunun yanında aileler de çocuklarının doktor ya da öğretmen olmasını içten içe isterler. Doktorluk gibi kutsal bir mesleği anlatan, içerisinde birçok doktor bulunduran bir dizi de doğal olarak herkesin ilgisini çekiyordu yayınlandığı zamanda. Hala da unutulmamasının, izlemekten vazgeçilmemesinin bir nedeni de kesinlikle bu olmalı.

4- Karakterler

Fotoğraf: Show TV

Doktorlar dizisi çok karakter barındıran, her kesimden insanın ilgisini çekebilecek karakterlere sahipti. Hırslı Zenan, duygusal Ela, iyi niyetli Hasan, işinin ehli Levent, gözü hep daha fazlasını isteyen Suat ya da çapkın Arslan. Her türlü karakteri bir arada bulup izleme şansı vardı. Bu da diziyi dinamik hale getiriyordu. Dizi tek bir konu ya da karakter üzerinden hikaye döndürmediği için de hala izlenebilir durumda, unutulmazlar arasında.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı