Yazar Ol

N’oluyo’ya katkıda mı bulunmak istiyorsun?

Televizyon bizim olduğu gibi senin de mi ilgi alanın? Diziler, filmler, yarışma programları senden mi sorulur? “Keşke yazılarımı, videolarımı, fan-art çalışmalarımı yayınlayabileceğim bir yer olsa” diye mi düşünüyorsun? N’oluyo’ya sık sık girip, “ben de N’oluyo’ya katkıda bulunabilirim, N’oluyo hakkında çok cinfikirlerim var” mı diyorsun? O zaman doğru yerdesin…

Nasıl birilerine mi ihtiyacımız var?

Öncelikle bu soruyu sorduğun için teşekkür ederiz.

Biz işi gücü teleziyon olan, yerli yabancı diye ayırmadan seyreden, detayları görebilen, yorum yapabilen, eli kalem tutan insanlar arıyoruz.

Genel geçer seyirciden daha dikkatli olan, satır aralarındaki ilginç hikayeleri görüp, televizyonda olup bitenler hakkında söylemek istedikleri olan, altını doldurabileceği yapıcı eleştiri yazıları yazabilecek yazarlar arıyoruz.

Yazar dışında, televizyon hakkında illüstrasyonlar, görseller, caps’ler hazırlayabilecek genç yetenekler arıyoruz. İster haftalık diziler hakkında komik içerikler olsun, istersen en sevdiğin Hollywood filmlerine alternatif afişler olsun, kapımız tüm içeriklere açık. Yaratıcılığına sınır koymuyoruz.

Zanaatin video üzerine mi? Başımızın üzerinde yerin var. En sevdiğin dizi karakteri hakkında videolar mı hazırlıyorsun, tam aradığımız kişisin.

Populer kültüre hakim, sosyal medyada olup bitenlerden her daim haberdar olan. İnternette “moda” olan akımları daha yolun başındayken yakalayabilen ve hemen televizyona uyarlayabilen akıllara ihtiyacımız var.

N’oluyo için yazı yazarken dikkat edilmesi gereken noktalar

Yazıların ana temasının diziler, filmler, oyuncular, yönetmenler, yarışmalar, yani kısaca “televizyon”, olması önemli.

Yazılarda konuyu siyaset ya da din gibi kavgaya, dövüşe çok açık meselelere çekmemeye özen göstermek… Nitekim hepimiz burada eğlenmek için toplantık.

Dilbilgisi ve imla kurallarına uymak.

İnsanların severek izlediği programlar hakkında sadece “ilgi çekmek” için karalama yazıları yazmamak, eleştirilerin dozuna dikkat etmek.

Eleştiri yapacaksak, altını doldurabilmek ve yapıcı eleştiriler yapmak.

Söylediklerimizi beğendin mi? Aradığımız yaratıcı beyin sen misin?
O zaman hemen aşağıdaki adımları at tanışalım.

• İlk iş info@noluyo.tv adresine kısaca kim olduğunu anlatan bir e-mail atmanı rica edeceğiz.

• Mail’ine yazı, görsel, video fikirlerini eklemeyi unutma. Hangi programları seyrediyorsun, neler hakkında bir şeyler yazıp çizmek istiyorsun bahsedersen şahane olur.

• Eğer hali hazırda yazdığın bir yazı, deneme, değerlendirme, makale, hazır bir illüstrasyonun ya da videon varsa hemen bizimle paylaşabilirsin. Tam olarak bitmiş olmalarına gerek yok, üzerinde konuşup birlikte geliştirebiliriz. N’oluyo’yu birlikte geliştirmek için seni bekliyoruz!

Filtreleyelim mi?

Filtreleyelim mi?

E-bülten Kayıt